CYBERSECURITY CONFERENCE
FOR THE ENERGY SECTOR 2022

21-23 czerwca 2022

Holiday Inn Warszawa Józefów


Dziękujemy za udział!


 

Cybersecurity Conference for the Energy Sector 2022

21-23 czerwca 2022, Holiday Inn Warszawa Józefów.

Tegoroczna edycja naszej konferencji CC4ES odbyła się hybrydowo.

CC4ES
21 czerwca 22 czerwca 23 czerwca
Warsztaty Prelekcje SANS Grid NetWars

Konferencja CC4ES jest konferencją w całości poświęconą cyberbezpieczeństwu w sektorze energetycznym oraz sektorom z nim powiązanym. Celem CC4ES jest zaprezentowanie najlepszych praktyk i aktualnych trendów światowych w zapewnianiu cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałaniu atakom w sektorze energetycznym oraz przećwiczenie praktycznych rozwiązań technicznych.

Podczas konferencji uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach z zakresu ochrony systemów przemysłowych, testów penetracyjnych ICS, informatyki śledczej i analizy zagrożeń dla systemów przemysłowych. Światowej klasy eksperci i praktycy omówią obecną sytuację na świecie i w Polsce oraz przedstawiają najskuteczniejsze rozwiązania do zapobiegania i przeciwdziałania cyberzagrożeniom. Ponadto odbędą się ćwiczenia praktyczne SANS Grid NetWars, których celem będzie podniesienie umiejętności uczestników, a także przekazanie im wiedzy na temat nowych oraz usprawnienia dotychczasowych metod obrony w zakresie technologii operacyjnych i informatycznych w czasie rzeczywistym.

Agenda

Dzień 1 Warsztaty
21 czerwca 2022 (wtorek) 8:00-18:00

Warsztaty - przeznaczone dla pracowników IT/OT oraz kadry zarządzającej, zajmujących się cyberbezpieczeństwem w sektorze energetycznym/przemysłowym.  Ich celem jest dostarczenie wiedzy oraz umożliwienie sprawdzenia w praktyce sprzętu i oprogramowania wykorzystywanych w poszczególnych obszarach cyberbezpieczeństwa. Warsztaty prowadzone są w języku polskim lub angielskim w zależności od prowadzącego. Uczestnicy mają możliwość wyboru warsztatów, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.

Dzień 2 Prelekcje i kolacja networkingowa
22 czerwca 2022 (środa)  9:00-22:00

Prelekcje i kolacja networkingowa - oficjalne otwarcie konferencji nastąpi o godzinie 9:00, w tym dniu będą mogli Państwo uczestniczyć w prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz debacie dotyczącej ataków na infrastrukturę krytyczną. Drugi dzień zakończy się kolacją o godz. 18:00 i networkingiem.

Dzień 3 SANS Grid NetWars
23 czerwca 2022 (czwartek) 9:00-18:00

Trening SANS Grid NetWars- jest to zestaw praktycznych, interaktywnych scenariuszy, które umożliwiają zespołom ds. cyberbezpieczeństwa opanowanie umiejętności, dzięki którym będą w stanie ulepszyć metody obrony w zakresie technologii operacyjnych (OT) i informatycznych (IT) w czasie rzeczywistym. NetWars zaprojektowane są w formie zawodów, obejmujących cztery poziomy zaawansowania. Mają na celu przetestowanie doświadczenia i praktycznego przygotowania uczestników. Obejmują: ocenę podatności, analizę pakietów, testy penetracyjne, analizę malware, utwardzanie systemów, informatykę śledczą i reagowanie na incydenty. NetWars jest ćwiczeniem, które przypomina zawody typu CTF (Capture the Flag). W NetWars można brać udział jako pojedynczy rozgrywający albo jako drużyna licząca od 2 do 5 osób.

Zapoznaj się z pełną agendą konferencji

Pytania?

Napisz do nas – cc4es@pse.pl

Patronat Honorowy

Partnerzy
Napisz do nas: cc4es@pse.pl